Mühr-ü Süleyman ile tuvalete girilir mi?

Mühr-ü Süleyman ile tuvalete girmek caiz değildir. Ürünün üzerinde Allah’ın isimleri ve ayetler mevcuttur. Elinizde mevcut olan yüzük ise bunu tuvalete girerken çıkartmanız gerekmektedir. Fakat kolye için aynı şart gerekli değildir. Giysinizin içerisinden görünmeyecek şekilde takılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Tabi ki her iki ürünle de tuvalete girilmemesi daha uygun olacaktır.

Paslanma veya kararma yapar mı?

Ürünlerimiz su ile temas etmediği müddetçe herhangi bir paslanma veya kararma vb. şikayetleriniz olmayacaktır. Günümüzdeki sularda kimsayal maddeler ve "Klor" bulunduğu için saf gümüş ürünlerde bile oksitlenme gibi durumlar yaşanabilir.

Ürünler gümüş mü?

Ürünlerimiz pirinç maddesi üzerine gümüş kaplamadır. Titiz ve hassas kullanılması gerekmektedir. Ürünleri su ile temasından kaçınılması gerekmektedir.

Kaç gün içerisinde teslim alırım?

Ürünlerimizin 3-5 teslimatı iş günü içerisinde gerçekleşmektedir Resmi tatiller olduğu zaman süre uzayabilir. "Kargo teslimattadır" bildirisi alındıktan sonra Ürünlerin size en sağlıklı bir biçimde ulaştırılması için; Siparişi verdiğiniz adreste bulunmak büyük önem taşır. Kargo şirketi teslimatta iken sizi verdiğiniz adreste bulamazsa ürünleriniz size hangi kargo firması ile geldiyse en yakın şubesine gider, oradan da teslim alabilirsiniz.

Siparişimi iptal edebiliyor muyum?

Sipariş verdiğiniz gün sonu saat 24:00’a kadar iptal etme hakkınız mevcuttur. Fakat sonrasında iptal işlemi olmamaktadır. Çünkü; sipariş verdiğiniz günden bir sonraki gün ürünlerimizi sabah erkenden sizler için özel olarak hazırlanmaya başlanmaktadır. Dolayısıyla sizlere özel hazırlanan ürünün de iptali olmayacaktır.

Ürün kapıma geldiğinde almazsam ne olur?

Ürününüz kapınıza kadar gelip teslim almadığınız takdirde hangi kargo şirketi ile geldiyse evinize en yakın şubeye gider. Ürününüzü oradan da teslim alabilirsiniz. Cayma durumu için sipariş ettiğiniz gün içinde alamayacağınızı 24.00'a kadar beyan edip iptal edebilirsiniz. Ürün kapıya geldiğinde vazgeçmeniz geçerli olmayacaktır. Almamakta direten müşretiler için Hukusal takip süreci şube de 1/3 arası bekledikten sonra tarafımıza iade olarak geldiğinde başlayacaktır.

Ürünlerimi teslim aldıktan sonra iade edebilir miyim?

Eğer ürünlerde üretim ile ilgili bir hata mevcut ise iade- değişim hakkınız mevcuttur. Fakat üründe üretim hatası olmadığı takdirde iade etmeniz mümkün değildir.

Gerçek Mühr-ü Süleyman mı?

Hz.Süleyman (a.s.)’a bahşedilen mühür, ölümü ile beraber göklere kaldırıldı. Bizim üretmiş olduğumuz yalnızca temsilidir ve kaynağımızda Osmanlı Devleti’dir. Osmanlı Devleti'nde sürekli kullanılan ve işlenebildiği her yere motiflenen Ürünün modellemesinin satışını gerçekleştirmekteyiz.

Mühr-ü Süleyman korur mu?

Mühr-ü Süleyman’ın koruyacağını düşünmek putlara tapmaktan farksızdır. Bu gibi kolye, yüzük veyahut herhangi bir materyaller tamamen vesile maksadında kullanılır. Yüce Allah’ın takdirine bağlıdır.

Mührü Süleyman Üzerinde ne Yazıyor ?

"El Acele"(Acele Etmek), "Es Seğa"(Saat), "El Vaha"(ÇÖLLERİN SU BULUNAN KESİMLERİNDE TARIMA VE YAŞAMAYA ELVERİŞLİ BÖLGE), "Enha Enha Enha(Bitir Bitir Bitir), Bazı kısımlarında ise Allah'ın isimlerinden; "Alim"(Bilen), "Vedud"(ilediği kulunu çok seven, aşkı ile yanan kullarını seven, salih kullarını sevip onları rahmet ve rızasına ulaştıran ve sevilmeye en çok lâyık olan demektir.), "KUN FE YEKUN"(Ol Der ve Olur), "Halık"(Yaradan), "Basir"(Gören), "Semi"(Dinleyen), Bazı kısımlarında ise Arapça rakamlar bazı rakamlar yazmaktadır; "150, 20, 236, 731, 302, 180, 0, 113, 11811,".

Mührü Süleyman Takmak Caiz mi ?

Evet İslâm inancına göre Mühr-ü Süleyman takmak Dinen caizdir. Mühr-ü Süleyman, Hz. Süleyman’a Mucizevi bir şekilde gönderilen mucizevî yüzüktür. Bu yüzüğün üzerine nakşedilmiş altı köşeli yıldız mevcuttur. Birinin tepesi diğerinin tabanına geçirilmiş iki eşkenar üçgenin oluşturduğu bir sembol olup Müslümanlar ve halk arasında “Hâtem-i Süleyman”, Yahudi ve Hristiyanlarca “Dâvûd yıldızı” diye anılır.   

Hangi Durumlarda Mührü Süleyman Takılmamalı ?

Mühr-ü Süleymanın üzerinde Allah'ın isimleri belirli, yazılar ve rakamlar olduğu için bazı durumlarda takılması sakıncalı ve günahtır. Bunlara örnekle; Alkollü iken, Boy Abdestisiz iken, Tuvalette iken, Cima halindeyken ve benzeri durumlarda takılması uygun değildir. Unutmayın Rabbimizin adı var Mühür de onun hoşnut olmayacağı durumlara dikkat edilmelidir.